Anatomia i fizjologia

W dniu 30 listopada 2019 r. w ramach spotkań Studium Duszpasterstwa Rodzin odbyły się dwa ważne wykłady: Anatomia układu rozrodczego kobiety i mężczyzny, Fizjologia cyklu kobiety, które były wstępem do zagadnień związanych z ludzką płodnością. Wykłady zaprezentowała Aleksandra Mędza – prywatnie żona Piotra, mama Marysi, zawodowo – lekarz, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, nauczyciel Metody Objawowo-Termicznej Podwójnego Sprawdzania (tzw. „metody angielskiej”) oraz instruktor Modelu Creightona. W trakcie studiów inicjatorka i przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego „Fizjologia Płodności” przy Katedrze i Zakładzie Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współtwórca i przewodnicząca Rady Fundacji Naprocentrum w Gdańsku. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe z tego spotkania.

Czytaj więcej...

Społeczne nauczanie o małżeństwie i rodzinie

W ramach II edycji Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie dnia 16 listopada 2019 r. wykład dotyczący społecznego nauczania Kościoła katolickiego  o małżeństwie i rodzinie zaprezentował ks. dr Jan Uchwat - wykładowca i ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe tego nauczania oraz prezentację multimedialną na ten temat.

Czytaj więcej...

Małżeństwo i rodzina w Biblii

W październiku 2019 r. ruszyły kolejne zajęcia Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Formację rozpoczęło 40 uczestników, w tym kilkanaście par małżeńskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Bp Wiesław Szlachetka, który po Mszy Świętej wygłosił wykład biblijny pt. Małżeństwo i rodzina w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu (cz. 1 i cz.2).  Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe homilii i wykładu inauguracyjnego, a także kontynuację tych wykładów, która odbyła się 14 grudnia 2019 r.  (cz. 3 i cz. 4).

Czytaj więcej...

Rusza kolejna edycja Studium

Zapraszamy już od 5 października 2019 r. na kolejną edycję spotkań w ramach Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach Studium jest obowiązkowa rozmowa kwalifikacyjna, która odbywa się po uprzednim kontakcie telefonicznym w miesiącu wrześniu b.r. oraz wpłata na miejscu przy zapisie zaliczki w wysokości 100 zł/osoby. Zajęcia odbywają się w wybrane soboty w godz. 9.00 - 15.00  w Gdańsku Matemblewie.

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy I edycję Studium Duszpasterstwa Rodzin

25 marca 2019 r. w Gdańsku Matemblewie podczas diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia uroczyście zakończyliśmy I edycję Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Zajęcia dydaktyczne odbywały się przez 3 semestry akademickie, w sumie 180 jednostek lekcyjnych 45 min. każda. Zajęcia miały charakter zarówno wykładowy, jak i warsztatowy. Słuchacze Studium uczestniczyli również w rekolekcjach, konferencjach, a także mieli możliwość odbycia praktyk w Poradniach Rodzinnych Archidiecezji Gdańskiej.  Świadectwo ukończenia Studium otrzymały 53 osoby, z czego 48 z nich uzyskało misję kanoniczną i włączyło się do pracy w strukturach Duszpasterstwa Rodzin, głównie w Poradnictwie Rodzinnym. Spotkanie było też okazją do podziękowania 15 doradczyniom życia rodzinnego, które zakończyły w tym dniu wieloletnią służbę w Poradnictwie Rodzinnym. Więcej informacji na temat działalności Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie znajdziecie Państwo na niniejszej stronie internetowej w sekcji Studium. Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja Studium Duszpasterstwa Rodzin ruszy od października 2019 r. Rekrutacja rozpocznie się we wrześniu 2019 r. Zapraszamy chętne osoby do kontaktu z nami. Informacji udziela i zapisy prowadzi Anna Mrozowicz - diecezjalna doradczyni życia rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej tel. 508 350 903

Czytaj więcej...

Studium Informacje Ogólne

Informacje ogólne o Archidiecezjalnym Studium Duszpasterstwa Rodzin

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, Dekretem J.E. Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego z dnia 25 marca 2017 r., podjęło się organizacji Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Kształcimy kadrę Duszpasterstwa Rodzin, dokształcamy osoby żyjące w małżeństwie oraz tych, którzy towarzyszą małżonkom, m.in. doradców życia rodzinnego, liderów i animatorów wspólnot prorodzinnych, katechetów, kapłanów. Bliższych informacji udziela: Anna Mrozowicz tel. 508 350 903.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl