Kurs psychologii komunikacji

Dom Kultury Chrześcijańskiej w Gdyni Wiczlinie zaprasza na kurs z psychologii komunikacji RADOŚĆ SPOTKANIA. Celem kursu jest zdobycie umiejętności, które pozwolą Ci swobodnie wyrażać siebie i podwyższać jakość Twoich relacji w małżeństwie, z dziećmi, w pracy.  Warsztat prowadzi: Halina Orłowska-Szpitalny - Doradca z wieloletnim doświadczeniem, autorka 14 książek o tematyce rozwoju osobistego i komunikacji, założycielka Akademii Rozwoju Człowieka. Termin zajęć do uzgodnienia. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 508 560 350, https://dkch.pl/

Czytaj więcej...

Rekolekcje po stracie dziecka

Zapraszamy Cię na rekolekcje po stracie dziecka w ciąży i wkrótce po urodzeniu. Rekolekcje odbędą się w dniach 13-15 października w Gdańsku przy ul. św. Trójcy 4. Będziesz mógł, będziesz mogła spotkać się z rodzicami, których doświadczeniem była śmierć dziecka. Pójdziemy śladami biblijnego Hioba, a prowadził nas w tym będzie nasz moderator biblijny o. Piotr Kurek OFMConv. Zapraszamy nie tylko rodziców, ale również krewnych dziecka. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 788 748 122, 780 117 735. 

Czytaj więcej...

Program „Ja + Ty = My” w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne na Program 1 JA + TY = MY, który odbędzie się w dniach 21 – 22 października 2023 r. Miejsce: Gdańsk, Szkoła Podstawowa im. św. Jana de la Salle, ul. Słowackiego 101. Prowadzący: ks. Krzysztof Ławrukajtis oraz pary trenerskie Fundacji Pomoc Rodzinie. Godziny zajęć: sobota 9.00 – 21.00, niedziela 9.00 – 18.00 (w tym Eucharystia). Ze względu na pracę metodą warsztatową w Programie mogą uczestniczyć wyłącznie pary małżeńskie – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób. Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy przez stronę fundacji 21-22 Października Program 1: Ja+Ty=My W Gdańsku - Programy - Fundacja Pomoc Rodzinie (fpr.pl). Wypełnienie go rezerwuje dla Państwa miejsce na naszym Programie.

Czytaj więcej...

Nowenna w intencji rodzin

W niedzielę 2 stycznia b.r.  Metropolita Gdański Tadeusz Wojda zaproponował wspólną nowennę w intencji rodzin. Poniżej zamieszczamy „Słowo do Rodzin” jego autorstwa, które służy pomocą duszpasterską do przeprowadzenia jej w naszych domach. Niech obchodzony w Kościele Rok Rodziny będzie okazją do pogłębionej modlitwy i formacji, aby nasze rodziny były zawsze Bogiem silne. 

Czytaj więcej...

Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym

X Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się w w dniach 22-26 czerwca 2022 roku w Rzymie. Hasłem tegorocznego spotkania było: Miłość w rodzinie: powołanie i droga do świętości. Tego typu spotkania odbywają się już od 1994 roku.  W tegorocznym spotkaniu wziął udział  papież Franciszek. Poniżej prezentujemy krótkie filmy z udziałem Papieża Franciszka oraz rodzin z różnych części świata. Światowe Spotkanie Rodzin zakończylo trwający od 19 marca 2021 r. Rok Rodziny, który został ogłoszony w związku z piątą rocznicą publikacji przez Papieża Franciszka Adhortacji Apostolskiej „Amoris laetitia”. Oprócz filmów prezentujemy też opublikowaną na tę okoliczność modlitwę w intencji rodzin oraz materiały do prowadzenia adoracji dla małżonków w parafiach. Niech te materiały pomogą nam odkrywać dobrą nowinę o małżeństwie i rodzinie w naszym osobistym życiu.

Czytaj więcej...

Tak dla edukacji seksualnej

Jesteśmy dzisiaj świadkami zagorzałych debat na temat konieczności edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. Przeciwnicy Kościoła zarzucają, że wierzący kontestują edukację seksualną i w ogóle odrzucają jakąkolwiek jej formę w rodzinie i szkole. Czy tak jest naprawdę?

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl