Spotkania rozwojowe dla małżonków

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich zaprasza na cykl 8 spotkań rozwojowych dla małżeństw, które będą odbywały się w Gdańsku i w Sopocie raz w tygodniu od IX- XI 2018 r. Każde spotkanie, to inny temat rozwojowy (tematy poniżej). Terminy spotkań w Gdańsku, siedziba Al. Grunwaldzka 12 (obok Teatru Miniatura) w Ośrodek Rozwoju Osobistego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w godz. 19:00- 21:0013.09.18., 20.09.18., 27.09.18., 4.10.18., 11.10.18., 18.10.18., 8.11.18., 15.11.18. Terminy spotkań w Sopocie, siedziba w Poradni Psychologiczno-pedagogicznej,  ul. Władysława IV 23 (boczny budynek) w godz. 18.00 - 20.0012.09.18., 19.09.18., 26.09.18., 3.10.18., 10.10.18., 17.10.18., 7.11.18., 14.11.18. Możecie Państwo wybrać dowolny temat, dowolne miejsce. Możecie skorzystać z całego cyklu 8 spotkań. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Jeden warunek- przyjdźcie razem! Zgłoszenia obowiązkowe mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podanie imienia i nazwiska małżonków. Osoby zgłaszające się na spotkania wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w myśl przepisów RODO z dn, 25.05.2018 r.

Czytaj więcej...

Komunia małżeństw

Inicjatywa Komunia Małżeństw zaprasza  16 listopada 2018 r. na spotkanie dla małżonków, którzy pragną pogłębienia wzajemnej relacji w sakramencie małżeństwa. Temat najbliższego spotkania: MIŁOŚĆ NIE ZAZDROŚCI Spotykamy się raz w miesiącu, w 3. piątek miesiąca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, ul. Matemblewska 67. Można dołączyć do nas w każdym miesiącu. Zapraszamy wszystkich bez względu na staż małżeński. Rozpoczynamy zawsze w sali konferencyjnej. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa jest udział obojga małżonków, gdyż pracujemy w parach małżeńskich. Na spotkaniu rozważamy Słowo Boże, słuchamy katechezy kapłana i małżonków, modlimy się w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, a także podejmujemy dialog małżeński.

Czytaj więcej...

Nauczania ks. Marka Dziewieckiego

W dniach 11-12 października 2014 r. Poradnictwo Rodzinne uczestniczyło w swoich dorocznych rekolekcjach w Straszynie, które tym razem poprowadził ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem rekolekcji było: Przezwyciężania kryzysu w małżeństwie i rodzinie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe nauczań, które zostały w tym czasie wygłoszone. 

Czytaj więcej...

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR wraz z duszpasterzem ks.Piotrem Adamskim kieruje swoje zaproszenie do wszystkich osób, które ze względu na problemy małżeńskie potrzebują wsparcia i dzielenia się swoimi trudnościami z innymi osobami przeżywającymi ból rozstania ze swoim współmałżonkiem, a chcącym pozostać wiernymi przysiędze małżeńskiej. Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest bowiem dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa poważny kryzys, a także pomoc i wsparcie duchowe osobom już po rozwodzie czy porzuconym przez współmałżonka. Zapraszamy do Gdańska do Parafii p.w. Św. Barbary, ul. Długie Ogrody 19 - członków wspólnoty SYCHAR zawsze w I-sze piątki miesiąca na godz. 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a bezpośrednio po niej o godz. 18.00 na Eucharystię, zaś osoby, które pragną do nas dołączyć czyli osoby nowe - zapraszamy w każdą III sobotę miesiąca na Eucharystię o godz. 18.00, a następnie na otwarty meeting dla małżeństw w kryzysie metodą 12 kroków. Polecamy też nasze strony internetowe: www.sychar.org i www.kryzys.org

Czytaj więcej...

Duchowość małżeńska wg Jana Pawła II

Poniżej publikujemy pliki dźwiękowe katechez dla małżonków, które dla Duszpasterstwa Rodzin wygłosił ks. dr Jacek Nawrot - wykładowca teologii duchowości Gdańskiego Seminarium Duchownego. Katechezy dla małżonków powstają w oparciu o szkice dotykające kluczowych tematów zaczerpniętych z teologii ciała Jana Pawła II przedstawione w książce Yvesa Semena pt. Duchowość małżeńska wg Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Boży zamysł rodziny

W dniach 17-18 października 2015 r. w Straszynie odbyły się doroczne rekolekcje Poradnictwa Rodzinnego  Archidiecezji Gdańskiej. Tym razem poprowadził je dla nas ks. dr Jerzy Jastrzębski. Warszawy we współpracy z Domem Kultury Chrześcijańskiej z Gdyni. Tematem rekolekcji był:  Boży zamysł rodziny według kard. Stefana Wyszyńskiego. W rekolekcjach uczestniczyli Doradcy Życia Rodzinnego wraz z rodzinami. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe do odsłuchania. Warto zapoznać się z ich treścią, zwłaszcza w przeżywanym Roku  Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski  i 50-lecia zakończenia Wielkiej Nowenny i obchodów Millenium Chrztu Polski, przygotowanych przez Prymasa Tysiąclecia. Jego nauczanie dotyczące małżeństwa i rodziny pozostaje wciąż bardzo aktualne.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl