Kurs przedmałżeński CZYSTOŚĆ SERCA

Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa na kurs przedmałżeński „Czystość Serca”, czyli Boży plan wobec ludzkiej miłości, który odbędzie się w dniach 16 – 17 kwietnia 2021 r. Dzięki spotkaniom narzeczeni będą mogli m.in. lepiej zrozumieć swoje potrzeby emocjonalne, poznać zasady komunikacji w małżeństwie i rodzinie, a także dowiedzą się, czym jest duchowość małżeńska. Uczestnicy będą pracować w parach, a kurs poprowadzi duszpasterz ks. Zbigniew Drzał oraz osoby świeckie i małżonkowie. Początek i zakończenie kursu będzie miało miejsce w kościele pw. św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy, ul. Starowiejska 40. Część zajęć będzie prowadzona zdalnie (on-line). Koszt udziału 50 zł od osoby obejmuje udział w kursie i materiały, pamiątkową publikację oraz ikonę. Opłata za kurs na miejscu. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela Katarzyna Wójcik, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Uwaga! Zgłoszenia są obowiązkowe i przyjmowane są najpóźniej do 30.03. Godziny i miejsce zajęć publikujemy poniżej. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Katechezy dla narzeczonych w Archidiecezji Gdańskiej

W poniższej tabeli podajemy informacje o kursach przedmałżeńskich w Archidiecezji Gdańskiej. Dane te pochodzą z informacji od Księży Dziekanów, nadsyłanych do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej. Dane są uporządkowane wg Dekanatów, a w nich wg parafii. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kursów można uzyskać w parafiach, przy których kursy te się odbywają najlepiej sprawdzając ogłoszenia na stronach internetowych poszczególnych parafii lub kontaktując się z Kancelarią Parafialną w godzinach urzędowania.

Czytaj więcej...

Parafialne Poradnie Rodzinne w Archidiecezji Gdańskiej

Na podstawie przeprowadzonej weryfikacji w terenie informujemy, że aktualnie (stan na marzec roku 2021) na terenie  Archidiecezji Gdańskiej funkcjonuje ponad 100 Parafialnych Poradni Rodzinnych, w których posługuje blisko 200 doradców z aktualną misją kanoniczną. Poniżej publikujemy listę wszystkich parafii z adnotacją czy znajduje się w niej Poradnia Rodzinna. Parafie uporządkowaliśmy wg dekanatów, na które podzielona jest nasza archidiecezja.

Czytaj więcej...

Poradnictwo Rodzinne dla narzeczonych

DRODZY NARZECZENI!

Jeśli przygotowujecie się do zawarcia sakramentu małżeństwa i macie problem ze znalezieniem najbliższej poradni rodzinnej zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną. Pomogę i pokieruję do właściwego doradcy. Proszę zgłaszać się najlepiej na minimum 3 miesiące przed ślubem, gdyż w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa obowiązują Was trzy spotkania w odstępach czasowych.  Na terenie Archidiecezji Gdańskiej mamy ponad 100 Parafialnych Poradni Rodzinnych i ponad 200 doradców, którzy w nich służą. Zadzwoń pn.- czw. 9.00-14.00 tel. 508 350 903.

Anna Mrozowicz - Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej

Sakrament małżeństwa

Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę. Z Jego woli mają oni tworzyć wspólnotę, być Jego współpracownikami w dziele stwarzania człowieka. Fundamentem tej wspólnoty ma być miłość wzajemna. Chrystus podniósł małżeństwo do godności sakramentu, swoją łaską uświęca miłość mężczyzny i kobiety, umacnia ją i doskonali. Sakramentalny związek małżeński jest nierozerwalny, dlatego też osoby pragnące żyć ze sobą razem przez całe życie powinny dobrze przygotować się do małżeństwa. To przygotowanie dokonuje się przez całe życie. Bezpośrednim okresem przygotowania jest narzeczeństwo.

Czytaj więcej...

Spotkania w Poradni Życia Rodzinnego

W ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa (najpóźniej na 3 miesiące przed datą ustaloną na dzień ślubu) narzeczeni kierowani są na katechezy przedmałżeńskie, a także na spotkania do Parafialnych Poradni Życia Rodzinnego. Uczestnictwo w katechezach i spotkaniach w poradni należy rozpocząć równolegle, w tym samym czasie.

Spotkania w Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego odbywają się zasadniczo w parafii, w której przeprowadzane są formalności związane z zawarciem małżeństwa, w wypadku gdy parafia nie posiada własnej poradni Ksiądz Proboszcz wskazuje adres poradni, z którą współpracuje.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl