Wieczory Dla Zakochanych – wiosna 2020

Gdyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza zakochanych/narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Wieczory dla Zakochanych (WDZ).  Podczas dziewięciu cotygodniowych spotkań pary mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości oraz oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku.  Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki  Kościoła o małżeństwie i rodzinie. WDZ spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.  Uczestnicy WDZ na zakończenie otrzymają odpowiednie zaświadczenie.  Do wyboru są dwa terminy: 15.04 – 10.06.2020 Gdańsk, co środę o 18:00 lub 19.04 – 21.06.2020 Sopot, co niedzielę o 18:00. Więcej informacji (szczegóły, zapisy) na stronie: www.spotkaniagdynia.pl/terminy/dla-zakochanych/

Katechezy dla narzeczonych w Archidiecezji Gdańskiej

W poniższej tabeli podajemy informacje o kursach przedmałżeńskich w Archidiecezji Gdańskiej. Dane te pochodzą z informacji od Księży Dziekanów, nadsyłanych do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej. Dane są uporządkowane wg Dekanatów, a w nich wg parafii. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kursów można uzyskać w parafiach, przy których kursy te się odbywają najlepiej sprawdzając ogłoszenia na stronach internetowych poszczególnych parafii lub kontaktując się z Kancelarią Parafialną w godzinach urzędowania.

Czytaj więcej...

Parafialne Poradnie Rodzinne w Archidiecezji Gdańskiej

Na podstawie przeprowadzonej weryfikacji w terenie informujemy, że aktualnie (stan na koniec roku 2018) na terenie  Archidiecezji Gdańskiej funkcjonuje ponad 114 Parafialnych Poradni Rodzinnych, w których posługuje 181 doradców z aktualną misją kanoniczną. Poniżej publikujemy listę wszystkich parafii z adnotacją czy znajduje się w niej Poradnia Rodzinna. Parafie uporządkowaliśmy wg dekanatów, na które podzielona jest nasza archidiecezja.

Czytaj więcej...

Poradnictwo Rodzinne dla narzeczonych

DRODZY NARZECZENI!

Jeśli przygotowujecie się do zawarcia sakramentu małżeństwa i macie problem ze znalezieniem najbliższej poradni rodzinnej zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną. Pomogę i pokieruję do właściwego doradcy. Proszę zgłaszać się najlepiej na minimum 3 miesiące przed ślubem, gdyż w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa obowiązują Was trzy spotkania w odstępach czasowych.  Na terenie Archidiecezji Gdańskiej mamy ponad 100 Parafialnych Poradni Rodzinnych i ponad 200 doradców, którzy w nich służą. Zadzwoń pn.- czw. 9.00-14.00 tel. 508 350 903.

Anna Mrozowicz - Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej

Sakrament małżeństwa

Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę. Z Jego woli mają oni tworzyć wspólnotę, być Jego współpracownikami w dziele stwarzania człowieka. Fundamentem tej wspólnoty ma być miłość wzajemna. Chrystus podniósł małżeństwo do godności sakramentu, swoją łaską uświęca miłość mężczyzny i kobiety, umacnia ją i doskonali. Sakramentalny związek małżeński jest nierozerwalny, dlatego też osoby pragnące żyć ze sobą razem przez całe życie powinny dobrze przygotować się do małżeństwa. To przygotowanie dokonuje się przez całe życie. Bezpośrednim okresem przygotowania jest narzeczeństwo.

Czytaj więcej...

Spotkania w Poradni Życia Rodzinnego

W ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa (najpóźniej na 3 miesiące przed datą ustaloną na dzień ślubu) narzeczeni kierowani są na katechezy przedmałżeńskie, a także na spotkania do Parafialnych Poradni Życia Rodzinnego. Uczestnictwo w katechezach i spotkaniach w poradni należy rozpocząć równolegle, w tym samym czasie.

Spotkania w Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego odbywają się zasadniczo w parafii, w której przeprowadzane są formalności związane z zawarciem małżeństwa, w wypadku gdy parafia nie posiada własnej poradni Ksiądz Proboszcz wskazuje adres poradni, z którą współpracuje.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl