Dzień Skupienia Poradnictwa Rodzinnego

Za nami przeżyty Dzień Skupienia dla Doradców Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej. W dniu 2 października 2021 r. na Gdańskim Ujeścisku w Parafii św. o. Pio odbyło się spotkanie formacyjne dla Poradnictwa Rodzinnego. Nauczania wygłosił Franciszkanin z Niepokalanowa  prof. dr hab. Ignacy Kosmana OFM Conv  - wspaniały rekolekcjonista, znawca tematyki małżeńskiej i rodzinnej. Prelegent swoje nauczania rozpoczął od przedstawienia osoby św. Maksymiliana Kolbego jako duszpasterza małżeństw i rodzin. Przy okazji spotkania doradcy mieli możliwość zaopatrzenia się w materiały do pracy z małżeństwami i rodzinami autorstwa o. I. Kosmany, m.in. książki pt. Stają się jednym ciałem i Stają się jednym duchem. Osoby, które nie uczestniczyły w Dniu Skupienia zachęcamy do odsłuchania plików dźwiękowych ze spotkania, które publikujemy poniżej.

Czytaj więcej...

Spotkania dekanalne Poradnictwa Rodzinnego

Wszystkich Doradców Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej serdecznie zapraszam na jesienne spotkania dekanalne, które odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia w godz. 9.00 - 11.30 w październiku i listopadzie b.r. w różnych miejscach naszej archidiecezji (kalendarium poniżej). W ramach spotkań omówimy aktualną sytuację, która wiąże się z trwającym czasem pandemii i nowymi okolicznościami naszej służby, a także przeprowadzona zostanie ankieta ewaluacyjna, która będzie podstawą opracowania Raportu o aktualnej sytuacji Poradnictwa Rodzinnego, a także pozwoli wypracować strategię rozwoju na najbliższe lata pracy.

Anna Mrozowicz - Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej

Czytaj więcej...

Będziesz miłował

W dniach 19-20 października 2019 r. odbyły się przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie doroczne rekolekcje Poradnictwa Rodzinnego, w których uczestniczyli Doradcy Życia Rodzinnego, a także kandydaci do tej funkcji - słuchacze Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin. Rekolekcje prowadzone były przez ks. Ireneusza Stożyńskiego pt. Będziesz miłował. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe z wygłoszonych nauczań, a także pamiątkowe zdjęcia uczestników.

Czytaj więcej...

Obudzić sakrament małżeństwa

W dniach 6-7 października 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie odbyły się doroczne rekolekcje dla Doradców Życia Rodzinnego oraz uczestników Studium Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej pt. Obudzić sakrament małżeństwa, w których uczestniczyło blisko 140 osób. Nauki wygłosił o. Ksawery Knotz, który jest  kapłanem zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, znanym rekolekcjonistą, doktorem teologii pastoralnej, duszpasterzem małżeństw, a także redaktorem naczelnym portalu Szansa Spotkania. Już po zakończonych rekolekcjach odbyło się spotkanie dla chętnych małżonków spoza Poradnictwa Rodzinnego pt. Seks małżeński - radość czy przykry obowiązek? Poniżej prezentujemy pamiątkowe zdjęcia oraz pliki dźwiękowe z obu wydarzeń. Zachęcamy do odsłuchania.

Czytaj więcej...

Wokół początków życia ludzkiego

W dniach 21-22.10.2017 r. w Gdańsku Matemblewie odbyły się doroczne rekolekcje Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej pt. Wokół początków życia ludzkiego. Uczestniczyło w nich 120 osób w tym Doradcy Życia Rodzinnego Poradnictwa Rodzinnego oraz kandydaci Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin. Rekolekcje wygłosił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC. Poniżej publikujemy pamiątkowe zdjęcia, a także pliki dźwiękowe nauczań.

Czytaj więcej...

Za nami ważne wydarzenie

W dniu 21 marca 2015 r. świętowaliśmy obchody 50-lecia Duszpasterstwa Rodzin  Archidiecezji Gdańskiej. Pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego J. E. Sławoja Leszka Głódzia i Biskupa Pomocniczego J. E. Wiesława Szlachetki, z udziałem środowiska Gdańskiego Seminarium Duchownego, kilkunastu kapłanów, zgromadzili się licznie przede wszystkim doradcy życia rodzinnego z Poradnictwa Rodzinnego, zaangażowani w dzieło Duszpasterstwa Rodzin - podejmującego troskę Kościoła o dobro każdego małżeństwa i rodziny. Najpierw uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękczynnej w Katedrze Oliwskiej, a następnie miała miejsce część naukowa w Auli Św. Jana Pawła II. Jubileusz  był okazją do przypomnienia działań Duszpasterstwa Rodzin w okresie minionym i obecnie. Gościem specjalnym był ks. dr hab. Dariusz Oko z Krakowa, który przedstawił zagrożenia dla małżeństwa i rodziny płynące z ideologii gender.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl