Kursy dla narzeczonych w Archidiecezji Gdańskiej

W poniższej tabeli podajemy informacje o kursach przedmałżeńskich w Archidiecezji Gdańskiej. Dane te pochodzą z informacji od Księży Dziekanów, nadsyłanych do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej. Dane są uporządkowane wg Dekanatów, a w nich wg parafii. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kursów można uzyskać w parafiach, przy których kursy te się odbywają, kontaktując się najlepiej z Kancelarią Parafialną w godzinach urzędowania.

 

Dekanat

Parafia

Czy kursy się odbywają

forma

termin

Gdańsk Śródmieście

Chrystusa Króla

nie

   

Niepokalanego Poczęcia NMP

nie

   

Św. Brygidy

tak

tradycyjny kurs grupowy

III - VI oraz IX-X

w każdy piątek o godz. 19.00

Św. Jakuba

 

tak

kurs weekendowy i 10-tygodniowy

 

Św. Ignacego

tak

 

tradycyjny kurs grupowy

wtorki

godz. 19.30

Św. Jana Bosko

nie

   

Św. Mikołaja

tak

tradycyjny kurs grupowy w cyklach miesięcznych

poniedziałki godz. 19.00, zapisy: www.gdansk.dominikanie.pl/parafia/kurs-przedmalzenski/

Św. Piotra i Pawła

nie

   

Św. Wojciecha

nie

   

Wniebowzięcia NMP

nie

   

Gdańsk Dolne Miasto

MB Bolesnej

tak

kurs indywidualny dla każdej pary

 

MB Saletyńskiej

tak

 

kurs indywidualny dla każdej pary

 

Najśw. Imienia Maryi

tak

kurs indywidualny dla każdej pary

 

Św. Barbary

tak

kurs indywidualny dla każdej pary

 

Św. Wojciecha

tak

kurs indywidualny dla każdej pary

 

Św. Rodziny

tak

tradycyjny kurs grupowy

czwartki

godz. 19.00

Gdańsk Łostowice

Podwyższenia Krzyża Świętego

nie

   

Św. Jadwigi Królowej

nie

   

Św. Judy Tadeusza

nie

   

Bł. Jana Pawła II

nie

 

   

Św. Kingi

nie

   

Św. Krzysztofa

tak

 

tradycyjny kurs grupowy

poniedziałki

godz. 19.30

Św. O. Pio

 

tak

tradycyjny kurs grupowy

cztery poniedziałki w miesiącach:

III, V, VI, VII, IX, X  godz. 19.00

Św. Teresy Benedykty od Krzyża

nie

   

Św. Urszuli Ledóchowskiej

nie

   

Gdańsk Siedlce

Bł. Doroty z Mątów

nie

   

Bożego Ciała

tak

tradycyjny kurs grupowy

kolejne cykle od 4 marca i 2 września

Miłosierdzia Bożego

nie

   

Św. Br. Alberta

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Św. Franciszka z Asyżu

nie

   

Św. Jana Chrzciciela

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Św. Maksymiliana Kolbego

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Gdańsk Wrzeszcz

MB Częstochowskiej

nie

   

NSJ

 

tak

tradycyjny kurs grupowy

wtorki godz. 19.00 w Domu Katechetycznym

NMP Matki Kościoła

nie

   

Św. Anny i Joachima

tak

kursy weekendowe

jeszcze nie znamy terminów na 2018 r., zapisy: e.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Św. Antoniego

 

nie

   

Św. Jadwigi Śląskiej

nie

   

Św. Stanisława Biskupa

nie

   
 

Św. Krzyża

nie

   

Gdańsk

Oliwa

 

   

 

 

 

Trójcy Świętej

tak

tradycyjny kurs grupowy

pierwsze trzy poniedziałki i środy miesiąca godz. 19.00

Chrystusa Zbawiciela

nie

   

MB Nieustającej Pomocy

nie

   

MB Brzemiennej

tak

kurs trwa przez dwie soboty

(9.00-17.00)

jeszcze nie znamy terminów na 2018 r.

MB Królowej KP

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Św. Polikarpa

nie

 

   

Św. Rafała Kalinowskiego

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Św. Stanisława Kostki

nie

   

Św. Walentego

nie

   

Zmartwychwstania Pańskiego

nie

   

Gdańsk Przymorze

Chrystusa Odkupiciela

nie

   

MB Fatimskiej

nie

 

   

NMP Królowej Różańca Św.

nie

 

 

Opatrzności Bożej

nie

   

Św. Apostołów Piotra i Pawła

nie

   

Św. Brata Alberta

nie

   

Św. Józefa

tak

 

tradycyjny kurs grupowy

 

od poniedziałku do czwartku po 1. niedzieli m-ca w lutym, kwietniu, czerwcu, wrześniu i listopadzie

godz. 19.30

 

Św. Kazimierza

nie

   

Gdynia Śródmieście

MB Nieustającej Pomocy

nie

   

NSPJ

tak

tradycyjny kurs grupowy

 

czwartki godz. 18.00 w Auli Akademickiej Kolegium Teologicznego Kurs RADOŚĆ MIŁOŚCI

 

NMP Królowej Polski

nie

   

Podwyższenia Krzyża Świętego

nie

   

Św. Antoniego

nie

   

Św. Bpa Józefa S. Pelczara

nie

   

Św. Maksymiliana Kolbego

nie

   

Św. Stanisława Kostki

tak

w formie dialogu we dwoje

4 spotkania

wybrane soboty w godz. 17.00-20.00;

Św. Urszuli Ledóchowskiej

nie

   

Gdynia Orłowo

Chrystusa Króla

nie

   

Chrystusa Miłosiernego

nie

   

MB Bolesnej

tak

tradycyjny kurs grupowy (4 spotkania) w roku szkolnym

wtorki

godz. 19.00

Niep. Serca Maryi

nie

   

Sw. Jadwigi Królowej

nie

   

Św. Karola Boromeusza

nie

   

Św. Wawrzyńca

nie

   

Świętej Trójcy

nie

   

Gdynia Chylonia

Chrystusa Dobrego Pasterza

nie

   

Matki Boskiej Różańcowej

nie

   

Przemienienia Pańskiego

nie

   

Św. Jana Chrzciciela

nie

   

Św. Józefa

nie

   

Św. Mikołaja

tak

w formie weekendowej

trzeci  weekend każdego miesiąca

Świętej Rodziny

nie

   

Gdynia Oksywie

Ducha Świętego

nie

   

MB Licheńskiej

nie

 

   

Podwyższenia Krzyża Świętego

nie

   

Św. Andrzeja Boboli

tak

w formie weekendowej

 

Św. Antoniego

nie

   

Św. Judy Tadeusza

nie

   

Św. Michała Archanioła

     

Św. Pawła Apostoła

nie

   

Św. Rocha

nie

   

Dekanat Kielno

Łebno, MB Królowej Polski

nie

   

Chwaszczyno,

Św. Apostołów Szymona i Judy

tak

tradycyjny kurs grupowy

w marcu i listopadzie

Bojano, Św. Jadwigi Królowej

nie

   

Czeczewo, Św. Józefa

nie

   

Szemud, Św. Mikołaja

tak

tradycyjny kurs grupowy

 

w Wielkim Poście i we wrześniu

Kielno, Św. Wojciecha

nie

   

Dekanat Kolbudy

Pręgowo, Bożego Ciała

nie

   

Jodłowno, Macierzyństwa NMP

nie

   

Nowa Wieś Przywidzka, MB Fatimskiej

nie

   

Lublewo Gdańskie, NMP Królowej KP

nie

   

Kolbudy, Św. Floriana

tak

 

tradycyjny kurs grupowy

poniedziałki

godz. 19.00

(oprócz wakacji)

Przywidz, Św. Franciszka Ksawerego

nie

   

Dekanat Morski

Hel, Bożego Ciała

nie

   

Jurata, MB Nieustającej  Pomocy

nie

   

Chłapowo, Miłosierdzia Bożego

nie

   

Jastarnia, Nawiedzenia NMP

tak

tradycyjny kurs grupowy

od drugiej niedzieli Wielkiego Postu

godz. 17.15

Chałupy, Św. Anny

nie

   

Kuźnica, Św. Antoniego

nie

   

Władysławowo, Wniebowzięcia NMP

nie

   

Dekanat Luzino

Gościcino, MB Nieustającej Pomocy

nie

   

Luzino, MB Różańcowej

nie

   

Smażyno, Św. Antoniego

nie

   

Gowino, Św. Izydora

nie

   

Kębłowo, Św. Jadwigi Śląskiej

nie

   

Sychowo, Św. Józefa Oblubieńca NMP

nie

   

Strzebielino, Św. Maksymialiana Kolbego

nie

   

Góra, Św. Mateusza Apostoła

nie

   

Luzino, Św. Wawrzyńca

tak

tradycyjny kurs grupowy

trzy niedziele Adwentu (II-IV) i cztery niedziele Wielkiego Postu (I-IV) godz.18.00

Dekanat Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański,  Bł. Michała Kozala

nie

   

Pruszcz Gdański,  MB N Pomocy

nie

   

Pszczółki, NSPJ

nie

   

Pruszcz Gdański,  Podwyższenia Krzyża Świętego

tak

tradycyjny kurs grupowy

wtorki

(przerwa w styczniu, lipcu i sierpniu)

godz. 19.00 - 20.40

Żuława Wielka, Podwyższenia Krzyża Świętego

nie

   

Rotmanka, Św. Faustyny Kowalskiej

nie

   

Straszyn,

Św. Jacka

tak

w formie weekendowej

 

Łęgowo, Św. Mikołaja

nie

   

Różyny, Św. Wawrzyńca

nie

 

   

Żelisławki, Św. Wojciecha

nie

 

   

Dekanat Puck

Żelistrzewo, NSPJ

nie

   

Swarzewo, Narodzenia NMP

tak

 

tradycyjny kurs grupowy

piątki (7.02 - 21.03)

godz. 18.00

Mrzezino, Św. Aniołów Stróżów

nie

   

Puck, Św. Apostołów Piotra i Pawła

tak

tradycyjny kurs grupowy

soboty (pięć kolejnych)

godz.16.00

Puck, Św. Faustyny

nie

   

Mechowo, Św. Jakuba Ap. i św. Mikołaja

nie

   

Łebcz, Św. Marcina

nie

   

Strzelno, Św. Marii Magdaleny

nie

   

Dekanat Reda

Reda, Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny

tak

tradycyjny kurs grupowy

marzec i październik (9-13.10.2017 r.)

Rumia, Bł. Edmunda Bojanowskiego

nie

   

Reda, NMP N Pomocy

nie

   

Rumia, NMP Wspomożycielki Wiernych

tak

tradycyjny kurs grupowy

kwiecień i październik

Rumia, Podwyższenia Krzyża Świętego

nie

   

Reda, Św. Antoniego

nie

   

Rumia, Św. Jana z Kęt

tak

tradycyjny kurs grupowy

marzec - czerwiec

wrzesień - grudzień

Rumia, Św. Józefa i Judy Tadeusza

tak

tradycyjny kurs grupowy

luty

Reda, Św. Wojciecha

nie

   

Dekanat Sopot

NSPJ

nie

   

NMP Wniebowziętej Gwiazdy Morza

nie

   

Św. Andrzeja Boboli

nie

   

Św. Bernarda

nie

   

Św. Jerzego

nie

 

   

Św. Michała Archanioła

nie

   

Zesłania Ducha Świętego

tak

tradycyjny kurs grupowy

wtorki i czwartki

(luty - czerwiec)

godz. 19.00

Dekanat Trąbki Wielkie

Sobowidz, Przemienienia Pańskiego

tak

kurs w parafii we własnym zakresie

 

Mierzeszyn, Św. Bartłomieja

nie

   

Kłodawa Gdańska, Św. Jakuba

nie

   

Postołowo, Św. Józefa

nie

   

Trąbki Wielkie, Wniebowzięcia NMP

tak

tradycyjny kurs grupowy

wtorki

godz. 18.00

Dekanat Wejherowo

Wejherowo, Chrystusa Króla

nie

   

Kąpino, MB Fatimskiej

nie

   

Wejherowo, NMP Królowej Polski

nie

   

Nowy Dwór Wejherowski, Stygmatów św. Franciszka

nie

   

Wejherowo, Św. Anny

nie

   

Wejherowo, Św. Leona Wielkiego

tak

tradycyjny kurs grupowy

kilka razy w roku - terminy ustalane na bieżąco

Orle, Św. Piotra i Pawła

nie

   

Wejherowo, Świętej Trójcy

nie

   

Bolszewo, Wniebowzięcia NMP

nie

   

Dekanat Żarnowiec

Tyłowo, MB Królowej Polski

nie

   

Ostrowo, Niepokalanego Poczęcia NMP

nie

   

Leśniewo, Niepokalanego Serca Maryi

tak

tradycyjny kurs grupowy

przełom kwietnia i maja

niedziele godz. 17.00

Karwia, Św. Antoniego

nie

   

Jastrzębia Góra, Św. Ignacego

nie

   

Krokowa, Św. Katarzyny

nie

   

Starzyno, Św. Michała  Archanioła

nie

   

Żarnowiec, Zwiastowania Pana

nie

   

Dekanat Żukowo

Żukowo, Miłosierdzia Bożego

nie

   

Niestępowo, NSPJ

nie

   

Banino, Niepokalanego Poczęcia NMP

nie

   

Skrzeszewo, NMP Wspomożycielki Wiernych

nie

   

Przyjaźń, Św. Jana Ewangelisty

nie

   

Pomieczyno, Św. Józefa

nie

 

   

Leźno, Św. Stanisława

nie

   

Żukowo, Wniebowzięcia NMP

tak

tradycyjny kurs grupowy

 

Dekanat Żuławy Steblewskie

Kiezmark, MB Częstochowskiej

tak

tradycyjny kurs grupowy 4 spotkania

od połowy listopada w środy

Koźliny, MB Różańcowej

nie

   

Wiślina, Niepokalanego Serca Maryi

nie

   

Cedry Wielkie, Sw. Aniołów Stróżów

nie

   

Suchy Dąb, św. Anny i św. Joachima

nie

   

Wocławy, św. Antoniego

nie

   

Trutnowy, św. Apostołów Piotra i Pawła

nie

   

Giemlice, św. Jana Chrzciciela

nie

   

 

 

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl