Zakończenie II edycji Studium

Ze względu na trwającą pandemię covid-19 tym razem zakończenie odbyło się w wąskim gronie uczestników w reżimie sanitarnym. Podczas uroczystego zakończenia 27 marca 2021 r. pod przewodnictwem Bpa Wiesława Szlachetki została odprawiona Eucharystia dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, podczas której absolwenci studium jako nowi doradcy złożyli ślubowanie i zawierzyli swoją służbę w Kościele Matce Bożej. Po Eucharystii z rąk Bpa Wiesława absolwenci otrzymali misję kanoniczną do pracy w Duszpasterstwie Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, a także pamiątkowe Dyplomy ukończenia Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie, które trwało 3 semestry. Na koniec pozowaliśmy do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Czytaj więcej...

Zrealizowany program II edycji

Poniżej prezentujemy Państwu zrealizowany cały program II edycji Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Edycja trwała 3 semestry od października 2019 r. do marca 2021 r. Ze względu na niespodziewaną sytuację epidemiczną związaną z covid-19 wiele zajęć i zaplanowanych zjazdów trzeba było przełożyć w czasie lub zrealizować w formie konsultacji indywidualnych lub zdalnie online. 

Czytaj więcej...

Styl życia a płodność

W niniejszym artykule prezentujemy Państwu wykład lek. Aleksandry Mędzy pt. Styl życia a płodność, nagrany specjalnie dla uczestników Studium Duszpasterstwa Rodzin w ramach formacji związanej z Naturalnym Planowaniem Rodziny. W związku z obostrzeniami związanym z pandemią koronawirusa spotkanie nie odbyło się na żywo, ale zdalnie. Zachęcamy do zapoznania się ze ścieżką dźwiękową oraz załączonymi slajdami, które są notatkami do wykładu.

Czytaj więcej...

Zagrożenia wobec małżeństwa i rodziny

Współczesne zagrożenia wobec małżeństwa i rodziny są przedmiotem wykładu, którą przygotowała dla Studium Joanna Cabaj. Prelegentka jest prywatnie żoną, mamą, zaś zawodowo promuje wartości promałżeńskie i prorodzinne jako katechetka oraz radna. Szczególnie bliska jest jej troska o promocję tychże wartości wśród dzieci i młodzieży oraz tych, którzy mają wpływ na ich wychowanie i formację ludzką - przede wszystkim wśród rodziców i wychowawców. Spotkanie ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zostało zaprezentowane zdalnie. Zostało ono uzupełnione prezentacją multimedialną, która jest rozwinięciem ścieżki dźwiękowej. Zapraszamy do skorzystania z tego materiału.

Czytaj więcej...

Kobieta, żona, matka i mężczyzna, mąż, ojciec

19 września 2020 r. w ramach zajęć Studium zmierzyliśmy się z tematem męskości i kobiecości oraz ról kobiety jako żony i matki, zaś mężczyzny jako męża i ojca. Wykład zaprezentowali Maria i Waldemar Tlagowie, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, wieloletni Doradcy Życia Rodzinnego. Poniżej prezentujemy materiał dźwiękowy i prezentację do tego tematu. Zapraszamy do skorzystania. 

Czytaj więcej...

Dojrzewanie i problemy ginekologiczne

Zjazd Studium w dniu 7 marca 2020 r. poświęciliśmy tematyce dojrzewania płciowego człowieka, zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a także zagadnieniom związanym z najczęściej występującymi problemami ginekologicznymi, z jakim zmagają się kobiety, a niekiedy pary małżeńskie, zwłaszcza jeżeli dotyczy to infekcji przenoszonych drogą płciową. Te ważne tematy zaprezentowała nam lek. med. Monika Wojtkiewicz - spec. ginekologii i położnictwa, związana z ośrodkiem NaproCentrum, mająca również od wielu lat swoją prywatną praktykę lekarską, prywatnie żona i mama, zawsze życzliwa dla środowiska Poradnictwa Rodzinnego. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe z tego spotkania, a także prezentacje multimedialne, które są uzupełnieniem ścieżki dźwiękowej. Zapraszamy do zapoznania się z tymi zagadnieniami.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl