Rodzina w nauczaniu kard. S. Wyszyńskiego

Dziękując Bogu i Kościołowi za beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego przypominamy, że w dniach 17-18 października 2015 r. w Straszynie odbyły się doroczne rekolekcje Poradnictwa Rodzinnego  Archidiecezji Gdańskiej, które poprowadził ks. dr Jerzy Jastrzębski z Warszawy we współpracy z Domem Kultury Chrześcijańskiej z Gdyni. Tematem rekolekcji był:  Boży zamysł rodziny według kard. Stefana Wyszyńskiego. W rekolekcjach uczestniczyli Doradcy Życia Rodzinnego wraz z rodzinami. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe do odsłuchania. Warto zapoznać się z ich treścią, gdyż nauczanie Prymasa Tysiąclecia dotyczące małżeństwa i rodziny pozostaje wciąż bardzo aktualne.

 

 

Boży zamysł kobiety ? Maryja
Rodzina Bogiem silna wspólnotą miłująca i sprawiedliwą
Jakie zadania ma rodzina jako wspólnota miłująca i sprawiedliwa?
Zadania poszczególnych osób tworzących rodzinę
Boży zamysł mężczyzny ? św. Józef

 

Plansze pomocnicze do wybranych nauczań [532 KB]

 

 

Informacje o Księdzu rekolekcjoniście:

Ks. dr Jerzy Jastrzębski jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej. Ukończył studia z homiletyki na Uniwersytecie Jana Pawła II i z retoryki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obronił doktorat poświęcony nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. Praca ta została wydana w książce pt. ?Paragraf w sercu. Kardynał Stefan Wyszyński o miłości i sprawiedliwości społecznej?. Na co dzień pracuje jako wikariusz w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie i jako katecheta w gimnazjum. Oprócz posługi w parafii pracuje również w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

 

Informacje o DOMU Kultury Chrześcijańskiej w Gdyni:

Kim jesteśmy? Od 12 lat wspieramy rozwój człowieka, prowadzący do pełni życia w nurcie nauczania Kościoła Katolickiego. W naszej pracy jako doradcy chrześcijańscy oscylujemy między pracą psychoterapeuty, a kierownikiem duchowym. Prowadzimy: poradnictwo psychologiczno-duchowe, Akademię Rozwoju Człowieka, seminaria i warsztaty. Dyrektorem DOMU jest Halina Orłowska-Szpitalny, która wraz  z mężem Krzysztofem (też doradcą) prowadzą też wydawnictwo autorskich książek o rozwoju życia wewnętrznego człowieka. Ich artykuły zostały opublikowane w książce ?Psycholodzy chrześcijańscy wobec problemów człowieka? Płocki Instytut Wydawniczy, M.Hinc, ks. R. Jaworski ? 2005.

Dla kogo są nasze propozycje? Dla każdego pragnącego  przezwyciężać swoje trudności życiowe i poprawić jakość swojego życia. Przychodzą do naszych poradni osoby z nieudanymi relacjami w rodzinie i w pracy, zestresowani, z kryzysami rodzinnymi, z utratą sensu życia, z brakiem wiary w siebie i w Boga.

Opinie o naszych zajęciach: Od wielu lat współpracuję z Domem Kultury Chrześcijańskiej z Gdyni. Ta współpraca jest bardzo owocna i przynosi wiele pożytku uczestnikom rekolekcji, sesji formacyjnych i osobom korzystających z pomocy ich poradni. (Dyrektor Domu Rekolekcyjnego o. M . Łusiak SJ).

Kiedy zaczynałam Akademię byłam osobą zakompleksioną i zalęknioną! Był to czas mojego wzrostu psychicznego i duchowego. (Ewa lat 49) Dostałem szansę na drugie życie! To była najwspanialsza przygoda mojego życia! Dziękuję Bogu za to miejsce. (Michał lat 22)

Książki, które otrzymałem od Pani, pokazują, jak świetną pracę Pani  wykonuje.(ks. dr Dariusz OKO)

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl