Kurs Akwila i Pryscylla

Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin i Szkołę Nowej Ewangelizacji kurs dla małżonków Akwila i Pryscylla. Prowadzi on do pogłębienia i umocnienia wzajemnej relacji między małżonkami, uczy czerpać z mocy sakramentu małżeństwa. W programie m.in. czas na rozmowę, poznawanie wzajemnych pragnień, odnowienie przysięgi małżeńskiej. Termin najbliższego kursu to 27-29 października 2017 roku. Miejsce kursu: Dom Rekolekcyjny w Straszynie. Więcej informacji i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 693 241 025. Zapewniamy opiekę dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Ulotka do pobrania. Formularz zgłoszeniowy.

 

Świadectwa uczestników

Bardzo fajny, pełen treści kurs, możemy go śmiało polecić każdemu kto żyje w małżeństwie. Bez względu na to, czy jest rok, 10 czy 30 lat po ślubie. Bez względu na aktualny stan wzajemnej relacji.

[Beata i Jarek]

Dla nas był to wspaniale spędzony czas, w którym poczuliśmy się jak nowo poślubieni. Mieliśmy okazję omówić we dwoje wiele aspektów naszego życia rodzinnego, dowiedzieliśmy się czym jest małżeństwo w oczach Boga oraz co robić, aby nasza miłość kwitła przez długie lata.

[Gosia i Andrzej]

Na kursie zaprosiliśmy Boga do uzdrawiania naszego związku. Od tego momentu Bóg zaczął posługiwać się rozmaitymi konkretnymi sposobami jakich wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć, by pokazywać drogi wyjścia z tego co nas dotąd raniło w sobie nawzajem. Weszliśmy po kursie, w bardzo intensywny proces naprawczy. To na pewno nie był dla nas zmarnowany weekend. Polecamy jeśli chcecie mieć zadowolenie z Waszych związków.

[Kasia i Bartek]

Nie ważne czy jesteście zaangażowani w życie Kościoła, czy nie. Nie ważne czy wasze małżeństwo kwitnie i przypomina sielankę, czy przeżywa poważny kryzys. Dobrze jednak, gdy macie już za sobą parę lat wspólnego życia, bo wiele treści będzie odwoływać się do waszego doświadczenia. Kurs prowadzą małżeństwa, więc nie będzie tu czczej gadaniny ani teorii oderwanych od życia, nie będzie moralizowania i nikt nie będzie ci mówił jak masz żyć. Sam będziesz mógł odkryć czym naprawdę jest twoje małżeństwo...

Kiedy św. Paweł przybył do Koryntu, znalazł u Pryscylli i Akwili nie tylko miejsce pracy i mieszkanie, lecz także wspólnotę chrześcijańską. Nowotestamentowe przekazy o obojgu małżonkach stwierdzają, iż nie można było rozdzielić tego, co czyniło jedno, a co drugie. Oni nie targowali się o prawa i obowiązki. Tworzyli partnerski związek. Wkrótce razem z Pawłem udali się do Efezu a dwa lata później Paweł pozdrawia ich jako gospodarzy Kościoła w Rzymie. Nie prowadzili ustabilizowanego życia. Trzykrotnie zaczynali wszystko od początku, kiedy wypędzano ich z powodu wiary. Dzięki wykonywaniu rzemiosła zarabiali wystarczająco dużo, aby wielokrotnie uniknąć prześladowań, płacąc za podróże statkiem, urządzając nowe mieszkania i warsztaty. Pomogli Apostołowi stanąć na nogach w Koryncie. (Rz 16,4) http://historia_kobiet.w.interia.pl/teksty/p-i-a.htm

Szkoła Nowej Ewangelizacji powstała jako odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego do Nowej Ewangelizacji. Nowa Ewangelizacja to ewangelizacja nowa w metodzie, nowa w zapale, i nowa w środkach. Jednak zawsze "stara" w treści - ta sama w Ewangelia, głoszona już od 2000 lat. Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Wojciecha działa w ramach pastoralnego programu Redemptoris Missio. W programie Szkoła proponuje szereg rekolekcji - kursów, które stanowią propozycję formacyjną dla wszystkich ruchów i wspólnot. Twórcą kursów prowadzonych przez Szkołę jest Jose Prado Flores - biblista i ewangelizator z Meksyku. Wszystkie kursy posiadają aprobatę i imprimatur biskupa Guadalajary. Nowość w prowadzeniu tego typu rekolekcji polega na pełnym zaangażowaniu w nich uczestnika poprzez różnego rodzaju aktywności: proponujemy oprócz tradycyjnych katechez, scenki, pantomimy, ilustrowanie wielu prawd poprzez plakaty, muzykę, pieśni. Centrum każdego dnia jest wspólnie przeżywana Eucharystia, jest również czas na osobistą modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu.

  • Szansa Spotkania
    Szansa Spotkania
  • Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin
    Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl