Racja czy relacja?

W dniach 24-26 listopada 2017 r. zapraszamy na Uniwersytet Gdański na Ogólnopolską Konferencję: Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. To już 11-ta edycja! W tym roku hasło przewodnie brzmi: Racja czy relacja? - będziemy rozmawiać o owocnych relacjach i sposobach ich budowania na różnych płaszczyznach: społecznych, kulturowych i duchowych, małżeńskich, rodzinnych (w tym relacji rodzeństwa) i edukacyjnych. Zgłoszenia i program: https://konferencjazagrozenia.lokomotywa.edu.pl

Czytaj więcej...

Spotkania dla małżonków

Inicjatywa Komunia Małżeństw zaprasza 17 listopada wszystkich, którzy pragną pogłębienia wzajemnej relacji w sakramencie małżeństwa na nasze kolejne spotkanie. Tematem będzie tym razem Więź duchowa małżonków. Przypominamy, że spotykamy się raz w miesiącu, w 3. piątek miesiąca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, ul. Matemblewska 67. Można dołączyć do nas w każdym miesiącu. Zapraszamy wszystkich bez względu na staż małżeński i poziom wiary. Rozpoczynamy zawsze w sali konferencyjnej. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa jest udział obojga małżonków, gdyż pracujemy w parach małżeńskich. Na spotkaniu rozważamy Słowo Boże, słuchamy katechezy kapłana i małżonków, modlimy się w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, a także podejmujemy dialog małżeński.

Czytaj więcej...

Nauczania ks. Marka Dziewieckiego

W dniach 11-12 października 2014 r. Poradnictwo Rodzinne uczestniczyło w swoich dorocznych rekolekcjach w Straszynie, które tym razem poprowadził ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem rekolekcji było: Przezwyciężania kryzysu w małżeństwie i rodzinie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe nauczań, które zostały w tym czasie wygłoszone. 

Czytaj więcej...

Rekolekcje pt. Pokochać teściową

Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych pt. Pokochać teściową prowadzone m.in. przez Jadwigę i Jacka Pulikowskich w terminie 1-3.12.2017 r. do Swarzewa. Rozpoczęcie w pt. godz. 18.oo kolacją i zakończenie w niedz. godz. 14.00 obiadem. Miejsce: Dom rekolekcyjno-formacyjny p.w. św. Józefa. ul. Ks. Pronobisa 6a w Swarzewie; tel. 58 674 14 29.  www.ozarow.cpps.ple-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do uczestniczenia w całym programie rekolekcji. Uwaga! Opieka nad dziećmi (od 3 lat) jest zapewniona tylko podczas konferencji. Narzeczeni, którzy przybędą na te rekolekcje, mogą uzyskać zaświadczenie o odbyciu tych rekolekcji. Uwaga podczas rekolekcji możliwość rozmów z doświadczonymi parami małżeńskimi z Poradnictwa Rodzinnego. Zgłoszenia: Furta, Tel. 58 674 14 29 lub ks. Bogusław 694 451 259, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26.11.2017 r.

Czytaj więcej...

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR wraz z duszpasterzem ks.Piotrem Adamskim kieruje swoje zaproszenie do wszystkich osób, które ze względu na problemy małżeńskie potrzebują wsparcia i dzielenia się swoimi trudnościami z innymi osobami przeżywającymi ból rozstania ze swoim współmałżonkiem, a chcącym pozostać wiernymi przysiędze małżeńskiej. Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest bowiem dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa poważny kryzys, a także pomoc i wsparcie duchowe osobom już po rozwodzie czy porzuconym przez współmałżonka. Zapraszamy do Gdańska do Parafii p.w. Św. Barbary, ul. Długie Ogrody 19 - członków wspólnoty SYCHAR zawsze w I-sze piątki miesiąca na godz. 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a bezpośrednio po niej o godz. 18.00 na Eucharystię, zaś osoby, które pragną do nas dołączyć czyli osoby nowe - zapraszamy w każdą III sobotę miesiąca na Eucharystię o godz. 18.00, a następnie na otwarty meeting dla małżeństw w kryzysie metodą 12 kroków. Polecamy też nasze strony internetowe: www.sychar.org i www.kryzys.org

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl